Rinoplasti : 20 Yıllık deneyim!
Rinoplasti Clinic
+90 (534) 681 83 61 bilgi@rinoplasticlinic.com

Kaş Kaldırma Nedir?

Kaş Kaldırma Nedir?

Yüz hatlarımız ve yüzümüz bizi dış dünyayla direkt olarak etkileşime sokan vücut kısımlarımızdır. Bu kısımların önemli bir şekilde bakımının yapılması da bu nedenle önemlidir. Yüz hatlarında ve yüz çehresinde doğuştan ya da sonradan yaşanan değişimler ve yaşlanmaya bağlı olarak oluşan anormal durumlar artık estetik cerrahi mucizesiyle bertaraf edilebilmektedir.

Yaşlılık, özellikle yüz çehresinde birçok etkiyi birden yaşatan bir olgudur. Deri sarkması, kırışıklık ve yorgun ifadeler yaşlılığın yüzde oluşturduğu en genel ifadelerdir. Bu gibi ifadeler aynı zamanda kaş bölgesine de etki eder. Kaşların düşüklüğü de aynı zamanda kötü bir görüntüye sebep olur. Kaş kaldırma operasyonları özellikle yaşlılık dönemlerinde sıklıkla tercih edilen bir operasyon türüdür.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kaşlardaki ve üst göz kapağında bulunan sarkmalar, zaman içinde gözlerin üzerinde toplanarak baskı yapar. Bu aynı zamanda görüşü de engelleyen bir durum oluşturur. Kaş kaldırma ihtiyaca göre şekillenebilir. İster ameliyatlı isterse ameliyatsız olarak yöntemleri mevcuttur. Kalıcı çözümler için ameliyatlı kaş kaldırma yöntemleri de tercih edilebilir. Kaş askısı, kaş kaldırma ve endoskopik kaş kaldırma gibi yöntemler varken, ameliyatsız olarak yöntemlerin en ünlüleri botoks ve ulterapidir.

Kaş Askısı Yöntemi

Kaş askısı yöntemi lokal anesteziyle uygulanan bir operasyondur. Saç çizgisi ön sınırından başlayarak açılan küçük delikler içinden geçirilen bir dikiş ile kaş istenilen pozisyona asılır. Bu yöntem her ne kadar kolay uygulanabilir olsa da kalıcılık anlamında uzun bir süre vaat etmez. Kaşlar yine eski yerine inebilir.

Endoskopik Kaş Kaldırma Yöntemi

Birçok kaş kaldırma yöntemi olduğu gibi en fazla kullanılan yöntemlerin başında endoskopik yöntem gelmektedir. Endoskop denilen küçük ve ince kameralar yardımıyla hiçbir kesi uygulanmadan ve iz bırakılmadan işlem yapılmaktadır. Saçlı derinin içerisinde belirlenen noktalara açılan delikler vasıtasıyla kaş kaldırma işlemi başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bu yöntemin en önemli avantajı yara izinin oluşmamasıdır. Daha az şişlik oluşması da aynı zamanda bir avantajdır. Ameliyatsız yöntemler içerisinde en etkili ve kalıcı çözümü sunması bakımından endoskopik kaş kaldırma önemli bir yöntemdir.

Kaş Kaldırma İçin Uygun Olan Hastalar

Yüzünde yorgun görüntüleri oluşan hastalar ve kaş kısmının göz üzerine yaptığı baskılar neticesiyle görüş alanı kısıtlanan hastalar bu operasyon için en iyi adaylardır. Sadece estetik kaygılarla da bu operasyon tercih edilebilmektedir.

İdeal Kaş Nasıl Olmalıdır?

Herkesin yüz şekline göre kaşları da belirli bir altın oranda yerleşmiştir. Genel estetik algısından ve ideal kaş kavramına bakıldığı takdirde yüz tiplerine uygun kaşlar bulunmaktadır. Genellikle kaşın ilk üçte ikilik iç kısmı yukarı doğru, üçte birlik dış kısmı ise hafiften aşağıya doğru olmalıdır. İç kısımdaki başlangıç noktasının, dış kısımdaki bitiş noktasından daha aşağıda olması genel olarak kabul gören ideal kaş tipidir.

 

Rinoplasti Clinic. Tüm yüz ve burun estetiği hizmetleri için buradayız.

Hizmetlerimiz

Çalışma saatlerimiz

  • Hafta içi 09:00 - 18:00
  • Cumartesi 09:00 - 14:00
  • Pazar Kapalı